Coworking


Czym jest Coworking?


• Termin coworking lub Coworking pochodzi z języka angielskiego i wolnym tłumaczeniu oznacz po prostu „praca razem”. Stwarza możliwość indywidualnej lub wspólnej pracy na wynajmowanej powierzchni biurowej.

• Jest to bardzo atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnego biura. Ocenie jest wiele osób, które pracują zdalnie. Osoby pracujące zdalnie mogą odczuwać potrzebę przebywania w towarzystwie innych ludzi lub odczuwać potrzebę wyjścia do pracy. Właśnie dla takich osób idealnym rozwiązanie są strefy Coworking. Jeśli ktoś chce otoczyć się ludźmi to wystarczy, że przekroczy próg naszej strefy Coworking.

• Coworking to przykład ekonomii współdzielenie (sharing economy), to wspólna przestrzeń, gdzie biurko obok biurka pracują osoby pracujące nad różnymi zagadnieniami. Osoby, które siedzą obok siebie, mogą być zatrudnione w rozmaitych firmach i pracować nad zupełnie rozmaitymi. Nie przeszkadza to w tym, aby wspólnie przebywać w biurze oraz korzystać z biurowych udogodnień.

• Jakie są zasady działania takiej przestrzeni? - Wynajmujący opłaca dostęp do strefy Coworking, w ramach której ma wynajęte biurko. Cena obejmuje biurko, dostęp do Internetu (światłowód), sprzątanie i dostęp do kuchni i zaplecza sanitarnego. Wynajmującemu nie pozostaje nic innego jak tyko korzystać z tych udogodnień.


Dla kogo i dlaczego?


• Wraz z pandemią COVID-19 bardzo wiele osób przeszło na pracę zdalną. Zarówno pracownicy firm jak i freelancerzy (wolni strzelcy) obecnie pracują z domu. Większość z nich robi to z mieszkań lub domów. W zasadzie jedyną rzeczą niezbędną do pracy obecnie stał się komputer z dostępem do Internetu.

• Wiele osób w trakcie pandemii przewartościowało swoje potrzeby. Rodziny, gdzie rodzice pracują zdalnie a dzieci uczą się online mogły dojść do wniosku, że potrzebują więcej przestrzeni i ogródka. Ceny domów w Łopuchowie odpowiadają ceną mieszkań w Poznaniu.

• Biorąc pod uwagę popyt na rynku mieszkań jak najbardziej możliwe, jest sprzedanie mieszkania w centrum i przeprowadzka za te same pieniądze do Łopuchowa.

• Skupienie w trakcie pracy jest ważne i podnosi produktywność. Czasem lepiej przysiąść nad temat intensywniej, ale krócej i dzięki temu szybciej skończyć pracę. W czasach, gdy szkoła i praca przeniosły się do internetu o skupienie w domu coraz trudniej. Większa liczba domowników w ciągu dnia sprawia, że konieczne może być wyjście z domu do odrębnego budynku na parę godzin, aby wykonać pracę.

• Inne korzyści wynikające z stref Coworking to współdzielenie wiedzy oraz networking z osobami, które pracują w innych branżach niż ty. Pozwala to na rozwój osobisty oraz poszerzenie sieci kontaktów biznesowych.


Jak?


• Jak wygląda typowy dzień osoby pracującej zdalnie z Łopuchowa? Wychodzisz rano z domu i w ciągu minut pieszo słuchając porannego śpiewu ptaków jesteś w biurze. Otacza cię natura i piękne estetyczne oraz zadbane osiedle. Wykonujesz swoją pracę w biurze korzystając z wynajętego biurka a po ukończeniu zadania wracasz do domu.

• Teren Coworking planujemy wykonać na terenie usługowym. W Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego jest on oznaczy na różowo jako 3U. Więcej o części wspólnej/usługowej mogą Państwo przeczytać w zakładce z menu na naszej stronie.Wszystkich zainteresowanych klientów prosimy o informowanie naszego biura o chęci korzystania ze strefy Coworking.
Stworzenie takiego miejsca w przyszłości zależne jest od zapotrzebowania na usługę.
Jeśli będziemy wiedzieli, że są chętnie to takie miejsce powstanie szybciej.


Zdjęcia ilustracyjno-podglądowe jak wyglądają przykładowe strefy Coworking:

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu