O inwestycji


Łopuchowo to dobre miejsce do życia. Łączy życie w sąsiedztwie z bliskością natury oraz aktywne życie ze spokojną okolicą.

Podstawą filozofii osiedla Łopuchowo są sąsiedztwa, najprzyjaźniejsza forma zamieszkania. Jedno sąsiedztwo składa się z kilkunastu domów. Pozwala to czuć się bezpiecznie i tworzy lokalna wspólnotę jednocześnie zapewniając prywatność.

Teren bezpośrednio sąsiaduje ze Stajniami Łopuchowskimi, jedna z najlepszych stajni w Wielkopolsce, która jednocześnie jest znakomitym miejscem do rekreacji na świeżym powietrzu. Historyczny dwór wraz z rewitalizowanym parkiem dworskim nadaje miejscowości prestiż oraz dodaje charakteru.

Osiedle Łopuchowo znajduje się w pobliżu Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka, Rezerwatu Śnieżycowy Jar oraz wielu lasów oraz jezior. Liczne tereny spacerowe, ścieżki rowerowe oraz czyste powietrze umożliwiają aktywność fizyczna na łonie natury nawet dla najbardziej wymagających. W trosce o państwa komfort nad odległym o kilkaset metrów jeziorem planujemy wybudować pomost oraz wysypać plażę.

Domy na osiedlu Łopuchowo są przestronne a każdy z nich ma własny ogród oraz zapewnione miejsce parkingowe. Można je modyfikować do własnych potrzeb i przewidzieć przyszłą rozbudowę. Projekty przewidują minimalne zużycie energii na ogrzewanie w oparciu o pompy ciepła i fotowoltaikę. W planie osiedla przewidziane są tereny do rekreacji, gdzie zapewnimy strefy relaksu, place zabaw i zadaszoną przestrzeń do grillowania. Wszystko to stworzy dodatkową przestrzeń, gdzie będzie można przyprowadzić znajomych oraz umożliwi wspólne kontakty sąsiedzkie.

Łopuchowo jest położone 30 km na północ od Poznania. Znajduje się tu szkoła, przedszkole I plac zabaw. Zakupy można zrobić w sklepie mieszczącym się przy wjeździe do miejscowości. Możliwość dotarcia do Poznania zapewnia Droga Wojewódzka 196 lub nowoczesny szynobus. Dojazd szynobusem z Łopuchowa na Dworzec Poznań Grabary zajmuje zaledwie 30 minut, na Dworzec Główny pojedziemy w 37 minut. Komunikacja autem zajmuje podobna ilość czasu.
Sąsiedztwa


Kwartały mieszkalne bazują na idei sąsiedztw, dobrego miejsca do życia grupy mieszkańców.

To połączenie przestrzeni półprywatnej i prywatnej. Działki wychodzą na wspólny teren dedykowany kilkunastu domom. To przedłużenie własnego ogrodu, teren bliższych interakcji z sąsiadami, miejsce odpoczynku, bezpiecznych zabaw dla dzieci, tworzenia relacji i poczucia bezpieczeństwa właścicieli.

Tworzą je skupiska 8-26 domów skupionych wokół wspólnej półprywatnej rekreacyjnej przestrzeni zielonej. Dominują domy dwulokalowe, spójne acz zróżnicowane architektonicznie, gabarytowo i kolorystycznie.

Wewnętrzna sąsiedzka przestrzeń półprywatna ograniczona jest od publicznych traktów komunikacyjnych ogrodzeniem i furtką. Mieszkańcy mają wpływ na jej dostępność, wygląd i funkcje.

Wewnątrz wspólnych sąsiedzkich traktów dominuje dużo zieleni i ukrytych miejsc do interakcji sąsiedzkich, atrakcji zarówno dla dojrzałych mieszkańców, jak i rodzin z dziećmi. Naturalne sensoryczne małe place zabaw, hamaki, paleniska ogniskowe, zbiorniki wodne to przestrzeń dla rozwoju i aktywności wszystkich mieszkańców.

Samochody pozostawione przy styku z drogą na obrzeżach kwartału nie ingerują w dominującą funkcjonalnie granice działki z terenem półprywatnym od ogrodu. Linie frontowego ogrodzenia wycofane są za miejsca postojowe wyznaczone dla każdego lokalu i usystematyzowane poprzez styczne elementy małej architektury śmietników i furtek wejściowych domów w urozmaiconą materiałowo, cofnięta od ulicy linię ogrodzenia.Zabudowa Kwartałów. Sąsiedztwa. Teoria i praktyka


Przeprowadzając badania do książki „Miasto szczęśliwe. Jak zmienić nasze życie zmieniając nasze miasta” Charles Montgomery wskazuje organiczny i różnorodny rozwój jako kluczowy proces budowania zdrowej tkanki urbanistycznej. Kluczowe są miejsca zaprojektowane w celu gromadzenia wokół siebie mieszkańców. Ross Chapin, twórca projektów PocketNeighborhoods, lider kierunku Nowej Urbanistyki i laureat licznych nagród architektonicznych i urbanistycznych w USA poprzez wieloletnie badania także i psychicznych aspektów architektury doprecyzowuje tę myśl. Udowadnia w swych realizacjach, iż w grupie 4-16 domów wytwarza się unikalne poczucie tożsamości, dające bezpieczeństwo i mobilizujące do aktywności i wzajemnej dbałości o miejsce życia. Pozwala ono zbudować i scalić lokalną społeczność. Sceną dla tych zjawisk są właśnie półprywatne przestrzenie każdego z sąsiedztw.

Prawie 80-letnie badania na Harvardzie, dowiodły bowiem, że życie w społeczności w dobrych relacjach z innymi pomaga nam żyć dłużej i być szczęśliwszymi w większej mierze niż nasze geny.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu