Teren usługowy


Łopuchowo Sąsiedztwa to przestrzeń otwarta na realizację pomysłów zwiększających wygodę i jakość życia, a także rozwijające pasje mieszkańców. Planowany kwartał usługowy zapewnia mieszkańcom miejsce do rozwijania pasji. Każde dobrze zaprojektowane osiedle powinno mieć nie tylko teren mieszkalne, ale również usługowe.

Program usług


Łopuchowo Sąsiedztwa to przW ramach planowania osiedla Łopuchowo Sąsiedztwa stworzyliśmy wstępną koncepcję zabudowy terenu usługowego 3U.

Dominującą rolę w kwartale usługowym pełni otwarty wspólny teren placu (ponad 3500m2 powierzchni) o zróżnicowany przeznaczeniu.

Po prawej stronie, na wprost zabudowań stajni zlokalizowane są 3 modułowe budynki usługowe, tworzące zamknięcie architektoniczne placu. Modułowość pozwala dostosować najmującym pod siebie potrzebną przestrzeń lokalu, czy to pod handel, czy usługi gastronomiczne z dodatkowym letnim ogródkiem.

Północny budynek przeznaczony został pod codzienny market spożywczy. Przy nim istnieje możliwość lokalizacji lokalnej piekarni, oferującej lody i ciasta, także na miejscu z dostępnym ogródkiem letnim od strony placu.

Na piętrze dwukondygnacyjnych budynków jest możliwość wynajmu powierzchni na przykład pod gabinety kosmetyczne, lekarskie czy rehabilitacyjne.

Północną część kwartału zajmuje parking ze strefą dostaw, zarezerwowano miejsca pod stację rowerową, paczkomat i bankomat.

Pestrzeń otwarta na realizację pomysłów zwiększających wygodę i jakość życia, a także rozwijające pasje mieszkańców. Planowany kwartał usługowy zapewnia mieszkańcom miejsce do rozwijania pasji. Każde dobrze zaprojektowane osiedle powinno mieć nie tylko teren mieszkalne, ale również usługowe.Koncepcja zabudowy


Planujemy stopniowo realizować kwartał usługowy poprzez budowanie modułami (etapami). Oznacza to budowanie usług krok po kroku, aby stopień zaawansowania prac odpowiadał zapotrzebowaniu osiedla.

Zabudowa modułowa budynków pozwala nam na etapowanie inwestycji. Łącznie powierzchnia zabudowy wynosi około 1000m2. Planowane jest 12 modułów w 3 budynkach A, B i C. Część z nich może. być dwukondygnacyjna, z możliwością połączenia metrażu 60-90m2 w większe lokale według potrzeb.

Planujemy następujący podział części usługowej. Sklep spożywczy w budynku A o powierchni do 200m2. Dwa budynki usługowe B i C z lokalami pod wynajem, podstawowy moduł 60-90m2, moduły jedno piętrowe i dwukondygnacyjne. Moduł w budynku C pomieści salę na warsztaty, jednostki powierzchni magazynowej oraz salę na imprezy okazjonalne.

Ponadto, jeśli będzie zapotrzebowanie, planujemy, dla pracujących zdalnie, stworzyć strefę Coworking (pracy wspólnej przy wynajętym biurku). Biorąc pod uwagę obecne trendy na rynku biurowym prawdopodobnie coraz więcej osób będzie pracować z domu. W Łopuchowie jest światłowód co stwarza warunki do pracy nawet dla osób, które potrzebują szybkiego łącza internetowego do przesyłania duży plików lub wideo konferencji.

Duży otwarty teren rekreacyjny częściowo zadaszony z elementem wodnym, placem zabaw dla najmłodszych mieszkańców i częścią odpoczynkową pod pergolami dla najstarszych. Program uzupełnia zadbany ogród ziołowy, rabaty kwietne i instalacja artystyczna i dominanta kwartału, rzeźba miejska.


Potencjalne elementy części wspólnej:

• otwarty wspólny teren placu - rynek
• modułowe budynki usługowe
• dobrze zaopatrzony market spożywczy
• lokale usługowe z ogródkami letnimi
• warsztat dla mieszkańców osiedla
• przestronna sala z aneksem kuchennym na imprezy okazjonalne, pergole, plac zabaw, fontanna, skate park
• parking, stacja rowerowa, paczkomat, bankomat, twoje miejsce w czasie wolnym
• plac zabaw z elementem wody

Koncepcja zabudowy kwartału usługowego jest wstępna i może ulec zmianie w zależności od potrzeb oraz zapotrzebowania naszych Mieszkańców.

Plan miejscowy


Teren przeznaczony tylko i wyłącznie pod usługi ma kształt prostokąt, zaznaczony jest kolorem różowym i oznakowany w planie miejscowym jako 3U. Dokładnie można umiejscowienie tego terenu znaleźć w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego z dnia 17 czerwca 2014 roku.

Stajnie Łopuchowskie to teren fioletowy P/U a kolorem zielonym Dwór Łopuchowo z Parkiem Dworskim (ZP/WS oraz 1U).

Teren pod usługi to 3U, zaznaczone na mapie kolorem różowym. Pełny Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego dostępny jest na naszej stronie: http://lopuchowo.pl/dzialki/mpu.htmlKontakt

Zapraszamy do kontaktu